Kombinezony rehabilitacyjne

Jako uzupełnienie terapii neurorozwojowej u dzieci z mózgowym porażeniem  w wieku przedszkolnym i szkolnym stosujemy kombinezon DUNAG 01 (Dwuczęściowe Ubranie z Naciągiem Gumowym). 

Konstruktorem kombinezonu stosowanego już w kilku miejscach w Polsce ( Złotów , Stobno, Gliwice, Rybnik ) jest Pan mgr. Robert Kwiatkowski. 


W trakcie stymulacji dziecko ubrane jest w kamizelkę i spodnie, na obu częściach drelichowego ubranka rozmieszczone są zaczepy do  naciągów gumowych. Naciągi  umocowane są w taki sposób, aby wspomagać  funkcjonowanie wybranych grup mięśniowych . 

Kombinezon poprzez zwiększony  docisk na powierzchnie stawowe zapewnia stymulację proprioceptywną w prawidłowych wzorcach posturalnych i motorycznych. W efekcie pojawia się u dziecka aktywność skierowana przeciwko działającej  sile co powoduje bardziej znormalizowany rozkład napięcia mięśniowego. Dzieci podczas pracy  w kombinezonach poprawiają poczucie ciała i – w zależności od indywidualnych umiejętności motorycznych – lepiej w nich funkcjonują.

O szczegóły pytaj w Gabinetach Rehabilitacji Dr M. Matyja